Фермери Одеської області підраховують збитки

Фермери Одеської області вже звиклися з думкою, що 2020 рік вийде в мінус: посуха призвела до необхідності пересівати озимі, врожаю фруктів і ягід не буде взагалі. Однак найбільше фермерів непокоїть те, що у них не буде можливості розрахуватися з пайовиками, як повідомляє голова Миргородської районної громадської організації «Асоціація фермерів та приватних землевласників "Відродження Полтавщини"», —повідомив Віктор Галич.

Представники громадської організації провели зустріч з одеськими аграріями, які розповіли про ситуацію. За словами агровиробників, на території Одещини дощів не було вже 10 місяців. Озимі загинули повністю. Замість них посіяли горох і ячмінь, які теж переважно загинули. Зараз потрібно пересівати 3 раз. Соняшник не сіяли, бо немає сенсу робити це в абсолютно сухий ґрунт. Кормів немає: викошені начисто всі узбіччя і за кожен клаптик трави йде змагання. Нещодавно пройшов перший дощ аж 38 мм, з'явилася надія на урожай. Інформацію передав на своїй сторінці в Facebook Віктор Галич.

На півдні регіону, де традиційно займаються садівництвом, виноградарством і ягідництвом, заморозки вдарили аж 4 рази, врожаю фруктів і ягід не буде взагалі.

Аграрії скаржаться, що ніхто з одеських аграріїв не зможе купити і гектара землі після відкриття ринку, зате індійські бізнесмени скуповують землю без будь-яких обмежень.

Полтавська обласна асоціація фермерів вирішила допомогти одеським фермерам, «щоби наш південний благодатний край не перетворився на пустелю», — повідомив Віктор Галич.

Редакційна команда MIZEZ