Карантин та земельний податок: коли дозволено не платити?

Державна податкова служба України пояснила на сторінці у Фейсбук, кому, за який період та за яку конкретно ділянку дозволено не сплачувати земельний податок.

земельний податок

Період

З 1 березня по 30 квітня 2020 року. За цей період земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності не нараховуються та їх не потрібно сплачувати.

Кому дозволено не сплачувати земельний податок?

Фізичним особам-підприємцям або юридичним особам, які використовують земельну ділянку для господарської діяльності. Особа може володіти правом власності на землю або ділянка може перебувати у користуванні. Якщо особа не є суб’єктом підприємницької діяльності, вона звільняється від сплати податку в зазначений час.

За 2020 рік уже були подані податкові декларації, тому юридичні особи повинні подати уточнювальні податкові декларації, щоби для них були зменшені податкові зобов’язання та можна було не сплачувати земельний податок за дозволений термін. Приватні підприємці, які оформили на себе земельні ділянки як на суб’єктів підприємницької діяльності, повинні зробити те саме, адже вони прирівнюються у правовому статусі до юридичних осіб.

Редакційна команда MIZEZ