Кредити для аграріїв скоротилися?

З моменту призначення на посаду аграрного заступника Тараса Висоцького минуло вже 8 місяців. За період його керівництва кількість видів кредитування бізнесу зменшилася на 13%, зокрема для сільськогосподарського сектору — на 9%

“Сказати, що статистика неправильна чи погана, не можна, адже це не так. Темпи новітнього кредитування не встигають за темпами закриття колишніх кредитів. Коло корпоративних позичальників у нас дуже мале й не росте. Агрохолдинги вже давно закредитовані, і банки в основному фокусуються на кредитуванні малого та середнього бізнесу. Однак цей сектор не дуже помітний за обсягами. Якщо банк надав 100 нових кредитів фермерам і одразу ж отримав погашення кредиту від великого агрохолдингу, загальна сума візуально не підвищиться, а може навіть зменшитися”, — пояснила виконавчий директор Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Олена Коробкова. 

Ще однією причиною стало торішнє зміцнення гривні, яке “з'їло” ключову частину валютних кредитів: у статистиці вони відображаються у гривні. 

“Якщо сказати про розмір портфелю агрокредитів, то він практично не змінився порівняно з кредитами інших секторів економіки”, — зауважила Олена Коробкова. 

Фахівці розраховують, що становище з кредитуванням зміниться після запуску ініційованого Кабінетом Міністрів України та Національним банком проекту пільгових кредитів під 5–7–9% річних. Поки що він на стадії запуску.

Редакційна команда MIZEZ