Що кажуть аналітики?
У першій половині серпня курс долара відчутно знизився в порівнянні з тим, що був в липні. Фінансові експерти вважають це закономірним явищем і пояснюють, які фактори вплинули на тимчасове зміцнення національної валюти.
По-перше українські аграрії стали активно експортувати в серпні озиме зерно. Цей процес почався ще в липні, відразу після збору нового врожаю, проте в серпні він активізувався. За першу половину серпня експорт перевищив місячний показник липня і склав 2,6 млн тонн. Це збільшило приплив валюти в країну, і, природно, призвело до її здешевлення.
Крім того, зріс експорт ще одного українського стратегічного товару - стали. На кінець липня обсяг виплавки сталі збільшився і практично досяг докризових показників. Це також призвело до невеликого зміцнення гривні.
Проте в другій половині серпня з'явилися інші тенденції на ринку, які неминуче повинні привести до зростання курсу долара. Зазвичай в цей час (і нинішній рік не виняток) зростає попит на валюту з боку паливних трейдерів. Він, в свою чергу, підстьобується попитом аграріїв. Їм потрібно приступати до збирання пізніх зернових культур та заодно починати сівбу озимих під урожай наступного року. Витрата пального агросектором різко зростає, а відповідно це викликає і зростання курсу валюти.
Правда в цьому році в світі спостерігається падіння цін на нафту. Тому можливе зростання долара може бути кілька загальмований цим фактором.
Але є ще один фактор, який неодмінно викличе зростання курсу долара. Саме зараз починають виплачувати дивіденди в компаніях з іноземним капіталом. Взагалі, це повинно було початися раніше, однак через коронавируса всі процеси загальмувалися і перенеслися на більш пізні терміни.
Тому на другу половину серпня-початок вересня експерти прогнозують невелике зростання курсу долара.