Можливий недобір меду через мінливу погоду

Погодні умови квітня-травня в Україні негативно впливають не тільки на польову врожайність. Пасічник та співвласник ТМ «Знатний Мед» Валерій Курейко повідомляє, що через несприятливі погодні умови може статися суттєвий недобір весняних медів та квіткового пилку.

«Зниження температурних показників, сильний вітер і рясні дощі заважають нормальній роботі бджіл зі збору нектару і пилку з весняних медоносів», — зазначає пасічник.

Експерт вважає, що така картина призведе до нестачі меду до 30% по всій країні, зокрема найбільш затребуваного покупцями травневого меду.  

«Якщо така картина залишиться незмінною (триватиме похолодання, будуть рясні опади і заморозки до кінця травня), то це негативно вплине на збір нектару з найціннішого медоносу — акації», — зазначає Валерій Курейко. 

Збір пилку можна здійснити і в літні місяці, однак велика частина бджолярів воліють зробити це саме у квітні-травні, щоби не стримувати бджіл під час збору нектару літніх медоносів. На жаль, погода цієї весни не дала можливості налагодити звичний і нормальний збір в бажані місяці. 

Редакційна команда MIZEZ