На Хмельниччині відступила посуха: гарна погода для розвитку озимих

На Хмельниччину нарешті прийшли дощі, змінивши собою посуху, яка тривала тут декілька місяців. Зараз у регіоні досить тепла та дощова погода, яка є комфортною для розвитку озимих культур. Також тут продовжуються жнива – зараз вони знаходяться на етапі завершення по більшості зернових.

Ситуація з озимими

Аграрії Хмельниччини повідомляють, що на більшості території області зникла ґрунтова посуха. Завдяки дощу поповнилися запаси вологи – а це сприятлива ситуація для розвитку рослин. Не останню роль грає й тепла погода.

Посівна кампанія озимих культур тут продовжується. Найкращі показники із озимим ріпаком – ним засіяно вже 64 тисячі гектарів. Озимою пшеницею засіяно 23 запланованих площ. Таку ситуацію пояснюють тим, що аграрії хочуть уникнути переростання рослин до періоду настання холодів. Якщо це допустити, то під снігом озимі не виживуть. Продовжують аграрії працювати і житом. Зараз засіяли цією культурою лише третину від запланованих площ.

На Хмельниччині ще завершуються жнива. Зараз зібрали більше 2 млн тонн зерна,  середня урожайність якого склала 52 ц з гектара. Зараз активно збирають сою – намолочено вже 257 тисяч тонн. Аграрії відзначають, що урожайність цього року дещо нижча, ніж минулого. Винятком є тільки соняшник – його тут отримали більше 424 тисячі тонн, середня урожайність культури склала 31 ц з гектара. Цей показник залишився на рівні 2019 року.

Продовжуються роботи із збиранням кукурудзи. Зараз аграрії вже отримали 357 тисяч тонн із 70 тисяч гектарів. Це лише п’ята частина від загальної площі – тобто, більшість польових робіт ще попереду.