Орати чи не орати? — Компанія «Кернел» провела відповідні дослідження

Компанія «Кернел» провела дослідження щодо впливу різних способів обробітку ґрунту на врожайність кукурудзи.

Про це розповів керівник науково-дослідного відділу компанії, доктор с.-г. наук Аркадій Лунгул

Отже, на заході Черкаської області порівняли результати вирощування кукурудзи за оранки, дискування і глибокого розпушування.

Як розповів А. Лунгул, оскільки травень був дуже холодним, то спочатку результати видавалися кращими після оранки: там швидше прогрівся ґрунт, старт вегетації був кращим, а вегетативна маса більшою. Однак через посуху в другій половині сезону вегетації, яка привела до пересушування ґрунту, врожайність після оранки склала 57,3 ц/га, після дискування — 61,8 ц/га, а після глибокого розпушування — 65 ц/га.

Щоправда, на ділянці з глибоким розпушуванням не вирощувався гібрид, який після оранки і після дискування показав мінімальну врожайність, причому суттєво нижчу за решту. Але навіть без урахування цього гібриду врожайність на оранці складає 57,3 ц/га, а на дискуванні — 63,2 ц/га

Єдиним з 12 випробуваних гібридів, який показав найкращі результати по оранці, виявився Р 9127. Найбільш пластичними до цього способу обробітку ґрунту виявились гібрид ДКС 4590, урожайність якого за різних способів обробітку відрізнялась у межах 3 ц/га, а також усі п’ять випробуваних гібридів Pioneer (у межах 6 ц/га).

Крім того, ДКС 4590 став єдиним, який показав найвищу врожайність після дискування — на 1,1 ц/га вищу, ніж після глибокого розпушування. Натомість трійка найурожайніших гібридів на ділянках з глибоким розпушуванням і з дискуванням — ДКС 3972, 4351 і 3623, а також ДКС 4943 показали різке зниження врожайності на виораній ділянці