В українських аграріїв розпочалися жнива. Сьогодні їхню роботу контролюють представники Служби порятунку. Збіжжя в цей період особливо сухе і легкозаймисте. Пожежа може охопити все поле навіть від одного-єдиного сірника.
"В рятувальників душа завжди напоготові, так би мовити, і готові виконувати всі дії за призначенням", – каже начальник Васильківського районного відділу ГУ ДСНС в Київській області Олександр Сук.
Щоб гектари пшениці під час жнив не вигоріли, рятувальники радять аграріям дотримуватися кількох правил. Уся зернозбиральна техніка має бути укомплектована вогнегасниками, поруч має бути автомобіль із водою, а все поле слід оборювати, щоб вогонь не міг до нього підступитися.
Пшениця – одна з основних культур українців, а тому має бути під захистом. Зараз рятувальники Київщини проводять профілактичний рейд щодо дотримання правил пожежної безпеки в місцях збирання та зберігання врожаю.
Протипожежні інструктажі Служба порятунку проводить із комбайнерами. Увагу господарів поля звертають насамперед на те, щоб не було залишків пально-мастильних матеріалів. Та закликають позбутися шкідливих звичок.
"Не палив у комбайні. Бо бувають випадки, коли комбайнери самі не дотримуються цих правил і курять під час прибирання врожаю", – розповідає головний інспектор Васильківського районного відділу ДСНС в Київській області.
Та рятувальники не всесильні і не можуть контролювати кожне поле під час жнив. А тому керівники господарств мають самотужки дбати про безпеку. Зокрема, в липні та серпні, які, зазвичай найспекотніші, аграрії створюють власні патрулі, щоб захистити поля від навмисних підпалів.
Пожеж на полях Київщини рятувальники цьогоріч не фіксували. Чого не скажеш про інші області України. Не так давно на Харківщині вогнеборці гасили велику пожежу на пшеничному полі. Тоді вогняна стихія знищила близько 10 гектарів хліба.