Правда про якість продовольчої пшениці в Україні

Якість продовольчої пшениці врожаю 2020 року в Україні в цілому можна охарактеризувати як хороше з досить високим вмісту білка, а також показників клейковини, числа падіння і сили борошна. Таку оцінку в інтерв'ю ІА «АПК-Інформ» висловила віце-президент Cotecna Inspection (Причорноморський і Балтійський регіони) Аріна Корчмарева.

«Середній рівень білка в продовольчій пшениці в ц.р. досить високий для України і становить близько 12,3%. Також надходять партії пшениці з білком більше 13%», — уточнила експерт.

У той же час, додала вона, не дивлячись на високий рівень вмісту білка в продовольчій пшениці, якість білка в окремих партіях є досить низькою, що виражається в слабких зв'язках між молекулами протеїну і, як результат, слабкою клійковиною.

«В цілому якість української пшениці в 2020 р знаходиться приблизно на рівні середніх показників попереднього врожаю, а прогнозоване відсоткове співвідношення продовольчої і фуражної пшениці в поточному сезоні складе приблизно 40:60.

Однак слід мати на увазі, що якість продовольчої пшениці можна в повній мірі оцінити приблизно через 3 місяці після накопичення і зберігання на елеваторах, так як за цей період біохімічні процеси в зерні досягають свого балансу», — прогнозує А. Корчмарева.

Щоб отримувати новини вчасно, підпишись на наш телеграм-канал

теги :