ВРОЖАЙ ВРАЖАЄ

Спекотне та вологе літо сприяє ранньому врожаю озимих зернових

Протягом більшої половини другої декади червня в Україні спостерігалася спекотна погода, яка позначилась на термінах дозрівання посівів озимих культур.

За даними «УкрАгроКонсалт», опади спостерігалися на всій території: від незначних до великих, коли в деяких районах за добу випала половина місячної норми. Зволоження метрового шару ґрунту під озимими зерновими культурами на більшості площ західних, північних, місцями в центральних областей в кінці першої декади червня було оптимальним — 121-170 мм і надлишковим — 171-218 мм.

«Контрастний температурний режим протягом останніх 6 тижнів був стресом для більшості сільськогосподарських культур. На всій території рослини спочатку страждали від недостатнього тепла і низьких нічних температур, а потім — від надзвичайно високих температур повітря і ґрунту на початку червня», — йдеться в повідомленні.

У зв'язку з цим, в південних, південно-східних і центральних областях в дуже ранні терміни спостерігалося дозрівання озимих культур, зерно яких досягло молочної стиглості на 10-15 днів раніше середніх багаторічних показників, на окремих площах південних областей відзначена воскова стиглість зерна озимої пшениці, що майже на місяць раніше середніх багаторічних показників.

За матеріалами SuperAgronom.com