В Україні тіньовий обіг зерна складає у середньому 30%. Окремі області «б’ють рекорди» - цей показник досягає 50%. Про це нещодавно повідомив Геннадій Новіков, який є головою асоціації Аграрного Союзу.
Загальноукраїнська проблема
Геннадій Новіков говорить, що ситуація із тіньовим обігом зерна не покращується. Навпаки – щороку пропозиція придбати зерно за готівку замість легальної безготівкової покупки тільки збільшується. Зазначають навіть, що при намаганні продати зерно через безготівковий розрахунок, то потенційний покупець просто припиняє розмову, кидає слухавку.
При цьому, у нелегальний спосіб купують зерно, здебільшого, великі компанії. Навіщо це великим фірмам? Вони просто додають нелегально куплене зерно до свого загального урожаю. Як результат – «підвищують» ефективність своєї роботи.
Проблему «тіньового» ринку зерна «провокують» прогалини у законодавстві. Так, підприємство може знімати для готівкових операцій до 10 тисяч за день – це положення НБУ. Але обіг готівки сягає подекуди 100 млн гривень за рік. НБУ вважає за краще це не «помічати». Саме через це нелегальна покупка зерна стає можливою.
Редакційна команда MIZEZ.