Ціни на кукурудзу знаходяться в очікуванні оновленого балансу USDA

Ф’ючерси на кукурудзу на американських біржах вчора впали в ціні. Це відбувається в очікуванні оновлення USDA. Але після того, як відбулося зростання вартості нафти, вони повернулися до рівня 163,4 долари за тону.

Актуальна ситуація

Значний вплив на ціни мають наміри Китаю відмовитися виконувати умови торговельної угоди. Також не останнім чинником є скорочення закупівель Китаєм кукурудзи у США.

За даними на 8 листопада у США зібрали урожай кукурудзи із 91 відсотка площ. А це на 11 відсотків більше, ніж за останні 5 років, коли темпи збирання були значно меншими. При цьому, експорт цієї культури із США всього за тиждень зменшився більше, ніж на 7 відсотків. Значну його частку – 29 відсотків купив Китай.

У США середня урожайність кукурудзи за даними аналітиків буде становити 178, 4 бушелівакр. А весь урожай оцінюють у 372,4 млн тонн. Раніше його оцінювали удвічі менше. Оцінку ж світових запасів аналітики понизили до позначки 296, 4 млн тонн. Жовтневі прогнози були більш оптимістичними.

Що стосується України, то тут закупівельні портові ціни на кукурудзу знаходяться на досить високому рівні – від 217 до 220 доларів за тону. При цьому, переробники встигли підняти вартість до 7100-7400 гривень за тону. Це потрібно, щоб створити запаси на тлі підвищеного попиту на експорт культури.

На світових ринках кукурудзу українського виробництва пропонують за ціною від 235 до 237 доларів за тону FOB. Якщо порівнювати із американською, то вона виявиться дешевшою – від 210 до 215 доларів. Експорт кукурудзи із Євросоюзу впав – якщо порівнювати із цим же періодом минулого року. Так, показники експорту знизилися на 59 відсотків, а імпорт кукурудзи – на 19 відсотків.