Державне агентство лісових ресурсів України підготувало законопроект про несення відповідальності за реалізацію, закупівлю, транспортування, зберігання та використання незаконно заготовленої деревини, який зараз опрацьовується в профільному екологічному Комітеті Верховної Ради. Про це повідомляє прес-служба агентства.
«Ми плануємо встановити відповідальність за реалізацію, купівлю, транспортування, зберігання та експлуатацію нелегально заготовленої деревини. Люди зобов'язані усвідомлювати: за кожен етап проходження нелегальної деревини всі, хто має відношення до цього, будуть нести відповідальність, аж до кримінальної. Крім того, проект закону враховує 100% сертифікацію виробів з деревини. Це означає, що не вийде хитрими способами обійти закони і використовувати незаконну деревину у виробництві», — зазначив голова Держлісагентства Андрій Заблоцький. Він пояснив, що одним з факторів нелегальних рубок є потреба в такій деревині.
«Ми вивчили законодавство і виявили кілька недоліків. На сьогодні немає відповідальності за експлуатацію нелегальної деревини. Якщо «чорний» лісоруб зміг реалізувати на якійсь нелегальній пилорамі деревину, то вже нікого притягнути до відповідальності неможливо», — підкреслив Заблоцький.
Південні ліси і лісосмуги продовжують систематично вирубувати. Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища постійно фіксуються прецеденти вирубок зелених насаджень. За 5 місяців 2020 року на півдні України в Одеській, Херсонській, Миколаївській областях зареєстровано понад 35 випадків вирубки дерев.