Кількість аукціонів оренди агроземель росте

Кількість аукціонів оренди територій аграрного призначення з 2017 по 2020 роки збільшилася вдвічі, а ось середня ціна оренди земельної ділянки в Україні за цей період практично не змінилася. Про це повідомляє Opendatabot — сервіс для роботи з відкритими даними.

Згідно з результатами минулого року середня ціна оренди одного гектара аграрної території за рік дорівнювала 3518 гривень. Ціна залежала від регіона: найвищу ціну платили у Вінницькій області (7233 грн/га), Полтавській (6973 грн/га) та Кіровоградській (6858 грн/га). Найнижчі ціни були в Закарпатській (1417 грн/га), Рівненській (1473 грн/га) та Волинській (1842 грн/га) областях.

Відстрочка продажу земельних ділянок зробила довгострокову оренду єдиним можливим способом "продажу" землі. Кількість такої оренди зростає щороку. 

Денис Нізалов, доцент Департаменту економіки Університету Де Монфорт, вважає, що відкриття ринку землі призведе до конкуренції орендаря та покупця. Землевласники постануть перед вибором: вигідніше продати землю або продовжити термін оренди. Така ситуація сприятиме активному зростанню цін на оренду землі, а у землевласників вперше буде право вибору.

Нагадаємо, що договори з оренди земельних ділянок в Україні з 2013 року проходять через аукціони. Зараз 98% всіх аукціонів оренди земельних ділянок стосуються саме земель аграрного призначення. 

Редакційна команда MIZEZ