Схеми переробки агропродукції

Співвласник ТОВ «Фреш Міллер» Йосип Книжицький висловив думку, що в цьому році в Україні у вирощуванні та обробці агропродукції популярності набудуть так звані давальницькі схеми. Зокрема, це стосується ягідництва. 

«Цей рік сприяє набуттю популярності давальницьких послуг, а далі й спільного збуту продукту. Ми не знаємо точно, хто саме і яку кількість реалізує замороженої полуниці. Відповідно з фермером або виробником домовляємося, що ми її заморожуємо, він оплачує вартість заморозки, а потім уже реалізуємо за фактом і ділимо дохід у встановлених раніше пропорціях», — повідомляє Йосип Книжицький.

Для малих підприємств із переробки Йосип Книжицький бачить такий варіант: щоб не повторювати минулорічні помилки і застерегти себе й бізнес, малим компаніям варто скооперуватися з великими, які мають контракти з гарантіями, та працювати безпосередньо за цими контрактами. Не варто забивати холодильники ягодами, які потім нікуди буде реалізувати.

«Що стосується торгівлі онлайн. На початку карантину ми спробували піти в інтернет-торгівлю замороженими овочами та фруктами. Це нелегкий бізнес, і він не дає такого миттєвого результату, як усі очікують. Потрібно роками розвивати інтернет-платформу», — поділився досвідом підприємець.

Редакційна команда MIZEZ