В Україні знайшли заміну пшениці ‒ посухостійку культуру

Пшенично-амарантовий хліб в Україні так і залишається рідкісним товаром на полицях магазинів. Це пояснюється тим, що виробники хлібобулочних виробів відмовляються випікати такий хліб. Хоча вартість 1 кг амарантового борошна, яке виготовляється з макухи, всього 14 грн.

Однак у світі споживчий попит на амарантове борошно активно збільшується. Така популярність обумовлена ​​тим, що це борошно дозволяє продовжити терміни зберігання готового продукту, а також робить його досить об'ємним.

Глава громадської асоціації виробників амаранту та амарантового продукції, Олександр Дуда, розповів про те, що він особисто проводив дослідження і зберігав амарантовий хліб протягом декількох днів при кімнатній температурі. Як результат: немає ніякої цвілі.

Цього року приморозки привели до того, що українським фермерам довелося пересівати озиму пшеницю. Це і стало причиною того, що аграрії з деяких областей (Миколаївська, Херсонська, Одеська та Запорізька) стали активно цікавитися амарантом, який можна використовувати в якості посухостійкої культури.

Виходячи з цього, Олександр Дуда зазначив, що зовсім скоро більшість фермерів перейдуть на вирощування амаранту.

В середньому врожайність амаранту становить близько 2 т/га, але це далеко не найвищий показник. Високий потенціал культури розрахований на 4 т насіння з 1 га. Що стосується українських областей, на сьогоднішній день амарантом засівають від 3,6 тис. га до 2 тис. га в залежності від погоди.