Земля — найкращий варіант інвестицій на найближчі 5 років, — економіст

Середній показник зростання вартості землі за перші 3 роки після відкриття ринку становитиме 72% зростання. 

Про це пише Mizez.com з посиланням на Agri-gator.

З цієї причини, інвестиції у землю з подальшою орендою фермерам стануть найкращими варіантами інвестицій на найближчі 5 років. Таку думку висловив старший економіст Ukraine Economic Outlook Михайло Кухар.

«Ukraine Economic Outlook спільно з колегами з USAID зробили дослідження про те, як змінювалися ціни на землю при відкритті ринків 12 країн східної Європи — від Болгарії до країн Балтії. Усі вони відкрили свої ринки землі з 1991 по 1996 рік, не чекали чверть століття, як ми, ніхто не кричав, що земля — рідна мати, а всі розвивали фермерський рух. Ясно, що селяни там живуть зараз краще, ніж у нас. За нашими даними, середній показник зростання вартості землі за перші 3 роки після відкриття ринку становить 72% зростання» — розповів Михайло Кухар.

«Тому всім, у кого є така можливість, 2021 року раджу інвестувати в землю, а потім здавати її в оренду фермерам. Це буде один із найкращих варіантів інвестицій на найближчі 5 років. І він доступний для інвесторів буквально від 10 000 доларів і до сотень тисяч чи мільйонів», — додав економіст.

Михайло Кухар також зазначив, що наразі половина власників малих і середніх бізнесів готові продати їх на тлі Covid-кризи.

«Ми переживаємо рік рецесії, а це означає, що саме цього року бізнеси ваших конкурентів чи просто привабливі об’єкти — наприклад, комусь подобається ковбасний цех під Києвом, комусь — лісопильня, комусь — целюлозний комбінат чи будь-який інший бізнес — зараз їх можна купити навіть за половину вартості. А оскільки, за теорією економічних циклів, після кризи настає новий цикл зростання, то світова економіка зростатиме — й українська в тому числі», — розповів фахівець.

Він також зазначив, що у жоден із наступних 8 років бізнеси не коштуватимуть так дешево, як зараз.

«Саме тому зараз найкраща нагода стати власником бізнесу. Ця порада актуальна для тих, хто володіє сотнями тисяч доларів», — додав економіст

Партнерський матеріал

Схожі статті по темі: