Переробникам молока необхідно узгодити взаємини з його виробниками

Таку позицію висловив Віктор Солтис, заступник голови правління, директор ТОВ «Тернопільський молокозавод» (ТМ «Молокія»).

«Продукція з цільного молока — це не мерседес, вона належить до товарів першої необхідності, і покупець постійно буде шукати найбільш низьку вартість. Отже, ми зобов'язані узгодити наші взаємини з виробниками молока. Необхідно розуміти, що ми можемо мати завищену вартість на молоко-сировину, однак при цьому втрачати переробні компанії. Якщо подібна ситуація збережеться і в 2020 р, то навесні 2021 р я не виключаю перепродажу бізнесів», — повідомив фахівець. Він зазначив, що підписанням Угоди про асоціацію з ЄС виробникам виставили квоти на вивезення молочної продукції, а Україна свій ринок ніяк не захистила — тільки антидемпінговими розслідуваннями, які мають всі шанси тягнутися роками.

Але вітчизняні виробники не витримають цей період, щоби за підсумками розслідування встановити загороджувальні мита, квоти на імпортну продукцію, як пояснив Солтис. За його словами, до Тернопільського молокозаводу досить довге плече доставки, що також посилює конкурентоспроможність з імпортною продукцією.

У Польщі плече доставки 50–60–100 кілометрів, у заводу — 450 кілометрів. «Перед нами постає проблема оптимізації зони заготівлі сировини і збільшення якості молока з боку виробників. Нам необхідно рухатися до європейських стандартів, де базовими вважаються показники жиру на рівні 4%, білка — 3,4%. На сьогодні у нас жир — 3,4%, білок — 3%», — зауважив Віктор Солтис.

Редакційна команда MIZEZ