Тривалі морози можуть підняти ціну на картоплю

Ажіотаж з підвищенням ціни на картоплю може виявитися короткостроковим. Однак, є фактори, за яких високі ціни можуть зберегтися помітний період. Це морози та дефіцит саме вітчизняної продукції.

Про це розповів директор ринку «Початок» Олександр Воропаєв.

«Щороку, коли Україну вкривають морози не на один тиждень, населення робить запаси, і ціна зростає. Також, незважаючи на низьку ціну на імпортний картоплю, певна категорія споживачів віддає перевагу саме українській продукції за її смак», — зауважує Олександр Воропаєв.

За його словами, на одеському ринку «Початок» картопля за останні два місяці подорожчала майже вдвічі. Її постачають з Чернігівської, Київської та Волинської областей. Одесити віддають перевагу таким сортам: Белла Роса, Гранада, Коломбо, Ред Леді, Чорний принц.

«Картопля подорожчала через підвищення закупівельної ціни від вітчизняного виробника. Окремі виробники прогнозують підвищення відпускної ціни ще на 2-3 грн у січні. Однак, період високих цін буде короткостроковим. По-перше, споживачі не готові платити таку ціну і будуть шукати альтернативу картоплі серед круп. По-друге, купівельна спроможність українців не зростає, а лише падає. Тому кожен ріст цін на певну категорію товарів призводить до зменшення обсягів продажів», — говорить Олександр Воропаєв.