Рівень прибутку від виробництва молока впав до рекордного мінімуму

Індекс умовної прибутковості виробництва молока за квітень 2020 року досяг рекордно низького рівня. Цей індекс фіксує коливання прибутковості виробництва без урахування інфляції та девальвації, адже вони вже враховані при зміні цін на молоко та корми. 

Аналітики повідомляють, що показники зменшилися на 14,7%. Такий результат зниження індексу виробничого прибутку за один місяць востаннє був 6 років тому — у квітні 2014 року.

Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, стверджує, що у квітні 2014 року спостерігалося падіння на цілих 26,2%. Зараз ми бачимо схожу ситуацію, коли ціни на молоко падають, а на корми, навпаки, ростуть. Підвищення вартості кормів також стало однією з основних причин зниження обсягів виробництва молока. 

Андрій Ярмак зазначає також, що вперше з лютого 2019 року індекс прибутковості виробництва молока став нижче показників минулого року.

За словами економіста, складно робити прогнози в нинішній хисткій ситуації з карантином і обмеженням експорту та імпорту. Однак, навіть за умови зниження на 10-12% прибутковості молока в комерційних господарствах (в порівнянні з минулим роком), показник все одно буде непоганим. 

Редакційна команда MIZEZ