Фермер із Чернігівщини вирощує картоплю для провідних виробників чіпсів

Киянин Денис Стаценко покинув високооплачувану посаду в міжнародній корпорації і переїхав з Києва у село прикордонної Семенівщини, щоб навчитись вирощувати картоплю.

Менш ніж за 9 років киянину вдалося побудувати успішний бізнес із вирощування чіпсової картоплі та відпрацювати технології, подекуди кращі за європейські. Серед покупців його продукції такі великі компанії, як «Монделіс Україна» (бренд «Чіпси Люкс»), компанія «Клуб чіпсів» (бренд «Чіпстерс») і компанія «Пепсіко» (бренд «Лейс»).

У певний момент Денис Стаценко вирішив відкрити власну справу, і не де-небудь, а на пісках Семенівщини.

«Я починав із 100 гектарів, — пригадує підприємець. — Грошей у мене на той час власних не було, тож кредитували знайомі. Початок справи видався занадто складним, адже коли ми зібрали перший врожай, то ціни впали втричі. Два роки ми виживали, але нічого… вижили».

Нині киянин має власну фірму ТОВ «Поліська картопляна компанія», яка зареєстрована в селі Іванівка, і займається вирощуванням переважно чіпсових сортів картоплі. Бульбу вирощує на поливі, а працює на 200 гектарах.

«Проблема цієї картоплі в тому, що її немає сенсу вирощувати без поливу. Не заробите! — пояснює фермер. — Ціна столових сортів і чіпсових — однакова, але врожайність останніх менша. Якщо вирощувати бульбу без поливу, то на столовій картоплі можна отримати 40 тонн (у нас був приклад у цьому році — на «Гранаді» ми взяли 43 тонни з гектару без поливу). А от на цій картоплі без води ви ніколи не досягнете такого результату. Максимум — це 25 тонн».

За словами Дениса Стаценка, перевага чіпсових сортів картоплі — це ціна та контракти.

«У мене є всього три клієнти, і мені не потрібно турбуватись про те, кому продати бульбу. Мені залишається лише відпрацювати технології, зробити так, щоб була найкраща рентабельність, — говорить картопляр. — Наразі за рахунок поливу, інтенсивних технологій та захисту ми намагаємось вийти на врожайність товарної чіпсової картоплі 50 тонн з гектара. Поступово наближаємось до цієї цифри».

В овочевому сховищі «Поліської картопляної компанії» нині зберігається близько 1400 тонн картоплі. Це — насіннєва бульба. Переважна її більшість піде на посадку власних полів підприємства.

У технологічному плані поліське підприємство ніяк не відстає від європейських: тут є високотехнологічні саджалки, сучасні трактори та картоплезбиральні комбайни, бельгійська сортувальна лінія «Мідема» потужністю 60 тонн на годину. Єдина проблема в тому, що немає доступних аграрних кредитів та інвестицій. Наразі підприємство, працюючи при 35% рентабельності, виплачує гідну заробітну плату 20 працівникам, платить податки в місцевий бюджет, щороку реінвестує в технології, спонсорує спорт, допомагає школам та підтримує благоустрій села.

У найближчих планах «Поліської картопляної компанії» — вийти на показник рентабельності в 50%. Є бажання, відтак немає нічого неможливого!

Партнерський матеріал

Схожі статті по темі: