Посіви на Київщині заселили чимало шкідників протягом травня. Несприятливі погодні умови останнього місяця весни спричинили їхню підвищену активність. Результати проведеного фітомоніторингу свідчать про те, що в посівах озимих культур продовжують живлення клоп шкідлива черепашка та елія гостроголова. Про такий фітосанітарний стан полів інформує ГУ Держспоживслужби у Київській області.
У повідомленні йдеться про те, що фітофаги пошкоджують посіви з часу появи на озимій пшениці й аж до відльоту на зимівлю. Шкодять рослинам переважно личинки. Пошкоджене ними зерно деформується, його маса істотно знижується, а вміст клейковини зменшується. Борошно, виготовлене з такого зерна, буде дуже низької якості.
“Шкодочинність клопів не обмежується погіршенням якості зерна. В пошкодженому зерні знижуються і посівні якості насіння, яке виражене зазвичай пошкодженням зародка зернівки”, — пояснюють експерти Держспоживслужби.
Перевищення економічного порогу шкодочинності настає, якщо у посівах сильних і цінних сортів пшениці знаходять понад 2 личинки клопів на м², у решті посівів — від 4 до 6 екземплярів на м², а у насіннєвому ячмені — до 10 личинок на м². Тоді потрібно провести інсектицидний обробку посівів задля збереження якостей зерна.
Оптимально оприскувати поле у першій декаді червня — якраз тоді, коли на посівах від 5 до 15% личинок клопа шкідливої черепашки третього віку.
Нагадуємо, що в посівах озимої пшениці зараз дуже активно поширюється септоріоз в комплексі з борошнистою росою. Подекуди посіви уражені бурою листковою іржею. Гельмінтоспоріоз та ринхоспоріоз поширюються на полях із ярими зерновими.
Редакційна команда MIZEZ
Схожі статті по темі: