Озимий ріпак сьогодні є однією з найпопулярніших олійних культур в нашій країні. Це досить невибаглива рослина, але для отримання хорошого врожаю необхідно проводити грамотний захист посівів ріпаку навесні.
Ріпак вирощують з метою отримання олії, яка використовується при виготовленні продуктів харчування та в різних галузях промисловості. Це “вигідна” культура, що може дати аграріям чималий прибуток.
Осінь минулого року була складною для аграріїв. Фермери сподівалися на осінні дощі, а їх тривалий час не було. Тому сівба озимого ріпаку в деяких регіонах не була проведена в оптимальний термін. Дехто сіяв зерно “всуху”, а дехто чекав на дощі. Як результат — слабкі й нерівномірні посіви.
Зимував цьогоріч ріпак також доволі складно. Морозів майже не було, натомість гризунів — безліч. А ще через аномально теплу погоду рослина зарано вийшла зі стану спокою, почавши період вегетації. Наприклад, у Херсонській області ріпак розпочав цвітіння у другій декаді березня.
За таких непростих умов є великий ризик втратити врожай. Якщо, звісно, не провести інсектицидно-фунгіцидну обробку для захисту посівів ріпаку навесні.
Найчастіше посіви озимого ріпаку навесні пошкоджують такі шкідники:
Через пошкодження шкідниками вегетативної маси озимого ріпаку часто розвиваються різні види мікозів. Серед них: біла гниль (склеротиніоз), борошниста роса, фомоз, альтернаріоз та циліндроспоріоз. Тому навесні краще застосовувати подвійний захист посівів ріпаку за формулою: інсектицид+фунгіцид.
Захист посівів ріпаку слід проводити, обприскуючи посіви розчинами фунгіцидів на основі діючих речовин, таких як фосетил алюмінію, металаксил-М, іпродіон, карбендазим, ципроконазол, азоксистробін, пікоксістробін, металаксил.
Не обійтися у складний за погодними умовами рік і без регуляторів росту. Після оброблення ними поля посіви стають більш рівномірними і продуктивними.
Схожі статті по темі: