Ухвалено закон про ринок землі

У ніч із 30 на 31 березня 259 народних депутатів Верховної Ради проголосувало «За» закон про землю. Таким чином законопроект 2178-10 було прийнято. Про це пише «Економічна правда».

закон про ринок землі

Закон про ринок землі передбачає:

 1. Мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення припиняє дію З червня 2021 року.
 2. З червня 2021 року до 2023 року того ж місяця купувати землю зможуть лише фізичні особи (площею не більше 100 га в одні руки, з 2023 року — до 10 тис. га). Юридичним особам заборонено купувати аграрні землі.
 3. Питання надання іноземцям права купувати землю буде вирішуватися на референдумі. Однак іноземці не зможуть ставати власниками земельних часток, що розташовані ближче 50 кілометрів від державного кордону України, незалежно від результатів референдуму.
 4. З 2023 року компанії, власники яких входять до терористичних організацій та є громадянами Росії, не матимуть права придбання української землі. Те саме стосується і компаній, що є власністю іноземних держав або офшорів чи бенефіціара, яких не можна визначити. Заборонено також купувати українські землі сільськогосподарського призначення юридичним особам із країн, які не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, та компаніям під санкціями.
 5. Якщо орендар працює на землі та отримав право користування не пізніше, ніж із 2010 року, він може викупити землю з розстрочкою до 10 років без проведення земельних торгів. Орендарю дозволено передати переважне право на купівлю ділянки іншій особі, але власник повинен бути повідомлений про це письмово.
 6. Земельні ділянки можуть переходити у власність банків як заставне майно за непогашеним кредитом. Однак фінансова установа повинна продати земельну ділянку протягом 2 років після отримання права власності на земельних торгах.
 7. До 2030 року мінімальна ціна землі становитиме не менше нормативної грошової оцінки.
 8. Протягом 2 років продаж державної землі буде заборонений.

Однак до закону про землю Верховна Рада мусить ухвалити ще низку додаткових документів із «земельного пакету».

Додаткові законодавчі ініціативи, які також регулюватимуть відносини між учасниками земельного ринку:

 • «Антирейдерський» закон №0858;
 • Законопроект №2195 щодо електронних аукціонів;
 • «Дерегуляційний» законопроект №2194;
 • Законопроект №2370 «Про національну інфраструктуру геопросторових даних»;
 • Законопроект №2280 щодо просторового планування.

Редакційна команда MIZEZ

Схожі статті по темі:

asdf