Вертикальне сільське господарство є дуже перспективним напрямком розвитку, адже саме воно може задовольнити попит населення на продукти харчування. А він відчутно зросте до кінця цього століття. Вертикальне господарство, зокрема, зможе підвищити врожайність пшениці майже у 600 разів. При цьому, воно не буде залежати від погодних умов, а воду для поливу можна використовувати повторно.
Прогнози на майбутнє
Пшениця є однією із найважливіших культур для продовольства всього світу. борошно необхідне для випікання хліба, виготовлення кондитерських та макаронних виробів. Але на її врожайність впливає багато факторів. Та й виростити звичайним способом велику кількість такої культури неможливо. Отже, неможливо й задовольнити стрімкий ріст попиту на неї. Підвищити врожайність можна за допомогою вертикального господарства.
Вертикальне господарювання потребує меншої площі, не залежить від кліматичних чинників, потребує мінімуму добрив, дозволяє економити воду. Все це важливо із огляду на перспективи майбутнього, де може спостерігатися дефіцит вологи, площ для угідь. А от населення планети буде зростати, з ним – і попит на продукти харчування. Прогнозується, що до 2050 року кількість населення буде становити 11 млрд. І вже зараз кожна дев’ята людина стикається із голодом.
Вертикальне господарство як вирішення продовольчої кризи
Саме вертикальне господарство є перспективним напрямком для вирощування пшениці. Дослідження показують, що урожайність культури, вирощеної таким способом, можна підвищити приблизно у 220-600 раз. Це дасть не тільки необхідну кількість продовольства, а й допоможе у боротьбі за навколишнє середовище.
Даний підхід має й недоліки – великі витрати на штучне освітлення. Тому в найближчому майбутньому воно не буде таким же популярним, як звичайне ведення господарства. Але даний метод допоможе людству пережити наслідки зміни клімату, які негативно впливають на ведення господарства традиційним способом. Наразі дослідники займаються тим, що шукають способи скоротити енергетичні і капітальні витрати. Це дозволить популяризувати технологію, раніше впровадити її у широке використання.
Щоб отримувати новини вчасно, підпишись на наш телеграм-канал
Редакційна команда MIZEZ.
Схожі статті по темі: