Яка весна без березового соку?

Весною розпочинається активна пора виробництва березового соку

Яка весна без березового соку? Mizez

На Буковині виробництво цього продукту є традиційним. Однак до українського споживача на полиці супермаркетів доходить лише частина виробленого березового соку.

Підприємці здебільшого орієнтуються на експорт: так можна отримати більший прибуток. Для іноземців наш березовий сік, відомий з дитинства, — екзотичний і дивовижний продукт. Так, усі знають, що таке кленовий сироп і додають його до свого раціону, однак березовий сік… Це дещо новеньке. Тому його охоче купують.

“Цікаво, що березовий сік — це чистий маркетинг. Насправді цьому продукту немає ціни,” — ділиться виробничими секретами директор сертифікаційної компанії  “Органік Стандарт” Сергій Галашевський. 

В середньому з одного дерева можна отримати від 2 до 7 літрів соку. Зазвичай, сік прозорий, але він може мати й жовтувате забарвлення залежно від виду дерева та способу добування сировини. Варто зазначити, що виробники із Чернівецької області виготовляють не лише чистий березовий сік, а й нішеву продукцію із різними додатками (сік з лимоном, шипшиною, навіть коноплями). 

Виробництво березового соку можна (навіть потрібно!) популяризувати в Україні, адже це надзвичайно корисний продукт. У березовому соці міститься вітаміни, вуглеводи, мінерали, органічні кислоти та цукри. Його вживання корисне при багатьох хворобах, зокрема при набряках, проблемах з нирками або сечовим міхуром. З іншого боку, важливо не гнатися за великими обсягами виробництва соку — так можна завдати великої шкоди рослинам. 

Редакційна команда MIZEZ