Гаряче

Дачників хочуть обкласти податками: за які ділянки доведеться заплатити

Власників ділянок у садових і дачних кооперативах незабаром можуть зобов'язати платити податок за свою землю, якщо їх ділянки офіційно не оформлені. Розмір податку в уряді пропонують встановити після остаточної оцінки ділянки.

Дачників хочуть обкласти податками: за які ділянки доведеться заплатити Mizez.com

Про це пише MIZEZ з посиланням на biz.today.ua.

Крім того, розглядається сценарій оподаткування тих ділянок, які не мають грошової оцінки — для них буде встановлена єдина державна ставка. У новому законопроєкті Кабміну також є положення про скасування пільг для власників землі, яка була надана науковим установам в якості дач, утримується за рахунок державного або місцевого бюджетів, але при цьому використовується не за призначенням. 

Нові правила почнуть працювати вже з 1 липня, після відкриття ринку землі. Є ще один скандальний законопроєкт про примусову консолідацію земель, який дозволить великим землевласникам через суд відбирати ділянки у дрібних фермерів і дачників.

Досвід примусової консолідації земель Україна планує перейняти у зарубіжних країн. Це дозволить, як вважають в уряді, «усунути різні недоліки землекористування» і буде сприяти розвитку ринкових орендних відносин.

Даний законопроєкт поки що не прийнятий, тому фермери можуть спати спокійно.

Редакционная команда MIZEZ

Денис Кулішов

Схожі статті по темі: