На тлі подій, що відбуваються (коронавірусна інфекція та пов'язана з нею економічна криза), українська земельна реформа не втратила своєї актуальності. Ба більше, це питання постало більш гостро, адже економіка країни повинна функціонувати стабільно та бути привабливою для інвестицій з боку бізнесу. Олег Нів'євський розповів про те, скільки коштуватиме українська земля і що чекає ринок землі України в майбутньому.
Вартість землі
Експерт стверджує: для того, щоб говорити про ринок землі, потрібно спочатку підготувати всі умови для його функціонування. Потрібен комплекс законодавчих рішень, який зробить всі операції прозорими, а сам ринок — конкурентним.
Якщо говорити про те, скільки буде коштувати земля, то експерт вважає, що ціна буде рости. І не останню роль зіграє в цьому нинішня криза, через яку зросте попит на сільськогосподарські товари. Тобто фермерам знадобиться велика площа під посіви і поля.
На вартість української землі можуть також вплинути амбіції лобістів, які хочуть досягти своїх цілей:
Ці фактори дійсно можуть стати причиною зниження вартості землі.
Роль банківського сектора
Не останню роль у створенні ринку землі відіграє банківський сектор. Потрібно забезпечити його можливістю працювати в цій сфері економіки. Усі учасники ринку повинні мати однакові умови, а вартість землі повинна визначатися виключно механізмами самого ринку.
Редакційна команда MIZEZ
Схожі статті по темі: