ВРОЖАЙ ВРАЖАЄ
Експертна думка

“Виноградарі Миколаївщини отримають урожай на рівні торішнього”, — експерт

Цьогоріч виноградарі Миколаївщини планують зібрати такий же обсяг урожаю винограду, як і торік — від 18 до 20 тис. тонн. Про це повідомляє інтернет-видання Agravery з посиланням на ukrinform.ua. 

“Виноградарі Миколаївщини отримають урожай на рівні торішнього”, — експерт | MIZEZ

Заморозки не зашкодили винограду

Ірина Варламова, генеральний директор корпорації “Миколаївсадпром”, з цього приводу повідомляє, що весняні заморозки майже не вплинули на виноградники Півдня України. І це при тому, що садівникам регіону поталанило значно менше: врожай кісточкових цьогоріч через квітневі холоди подекуди втрачений. 

Заморозки пошкодили не дуже велику площу виноградників Миколаївщини. 

“Лише на плантаціях ПАТ „Зелений гай“ Вознесенського району значно пошкоджено рослини на площі близько 250 гектарів, всі інші пережили нормально”, — зазначає Ірина Варламова. 

За словами гендиректора “Миколаївсадпром”, у господарствах корпорації налічується близько 3 тис. га виноградників, з яких понад 2,5 га є плодоносними. У посадках вчасно провели обрізку, та культивацію, оприскали кущі та внесли під них добрива. Тепер фермери можуть розраховувати на хороший урожай, якщо, звісно, погода буде сприяти цьому. Адже цвітіння винограду за часом співпало із періодом сильних дощів, і цей збіг обставин може істотно вплинути на майбутній врожай. 

У минулому році на Миколаївщині було вироблено близько 2 млн декалітрів вина та виноматеріалів. Виноробська галузь — одна з провідних у цій області. Миколаївські виноградарі виготовляють п’яту частину від усього обсягу українського вина. 

Нагадуємо, що понад 50 українських виноградарів та виноробів подали звернення до президента та уряду, у якому просять владу мінімізувати економічні наслідки загальнонаціонального карантину, введеного для протидії пандемії коронавірусу COVID-19, зменшивши податкове навантаження. Підтримати підприємців галузі закликали як дрібні виноградарські господарства, так і представники найбільших виноробних підприємств.

Редакційна команда MIZEZ

Нижник Марія

Схожі статті по темі: