Як і будь-яка інша прогресивна галузь, сфера агро постійно розвивається та є об'єктом інтересу науковців в усьому світі. Так, нещодавно 2 вчених Йосуке Тода (доцент в Інституті трансформаційних біомолекул Нагойського університету) та Фуміо Окура (доцент Інституту наукових і промислових досліджень Осакського університету) створили систему, яка працює за допомогою штучного інтелекту та використовує моніторинг зображень для аналізу насіння сільгоспкультур. Про це пише farmtario.com.
Група вчених на чолі з доктором Тодом створила навчальний набір даних та використала його для машинного навчання розпізнавання рандомізованого насіння ячменю. Усе фіксувалося на віртуальному екрані.
“У процесі експерименту ми побачили, що розроблена система виявляє та сегментує окремі насінини з зображень різних сортів ячменю так само точно, як це було б зроблено вручну. Вона змогла проаналізувати і насіння інших культур, таких як рис, пшениця, овес і салат”.
Однак оцінка різноманітності насіння є не єдиною перевагою створеної системи. Винахідники вірять, що це дослідження неабияк вплине на галузь науки про рослини та розкриє характеристики насіння, які раніше візуально оцінити було неможливо.
Під час дослідження використовувався метод генерації синтетичних навчальних даних, який може бути використаний у різних напрямках розвитку рослинництва.
У майбутньому можна буде вийти за межі аналізу насіння і прискорити розробку моделі навчання за допомогою штучного інтелекту для вимірювання різних фенотипів рослин.
Редакційна команда MIZEZ
Схожі статті по темі: