Органічне виробництво поступово проникає до аграрної сфери України. Усе більше підприємств переходить саме на такий спосіб господарювання. Не є виключенням і Житомирщина, де нещодавно була створена унікальна теплиця за датською технологією.
Реконструкцією теплиці займався Поліський національний університет, витративши 1,3 млн гривень. Після оновлення тут використовують технологію догляду та поливу, розроблену в Данії.
У теплиці є дві лінії — салатна для вирощування пряних культур та лінія заливних столів. Остання займається вирощуванням посадкового матеріалу для Ботанічного саду. Тут же вирощують і овочеві культури для розсади.
Завідувачка тепличного господарства Ганна Тютюнник говорить:
«Наразі в теплиці вирощують 15 видів розсади, яка згодом потрапляє до Ботанічного саду. Здебільшого це гібриди».
Перець тут висаджують в ґрунт у середині лютого, щоб до весни він встиг зійти. Раніше висаджували гібриди кавунів, які здатні давати гарний врожай на будь-якому типі ґрунту.
Реконструйована теплиця обладнана спеціальною системою зволоження, яка працює під високим тиском. Вона здатна швидко підвищувати вологість та знижувати температуру повітря — і все це відбувається за декілька хвилин. Керують процесом співробітники теплиці. Робити це можна навіть з мобільного телефону.
Наразі таких теплиць з подібними технологічними лініями всього 3 в Україні. Участь співробітників у процесі мінімальна — люди потрібні лише для того, щоб посадити рослини в ґрунт, а потім зібрати врожай.
Ще одна перевага такої теплиці — її екологічна безпечність. Вона не виділяє ніяких шкідливих речовин в атмосферу чи каналізацію. Таким чином, виробництво фруктів чи овочів може бути екологічно чистим та безпечним для природи. Останнє є важливим в умовах змін клімату, які ми зараз спостерігаємо у різних куточках світу.
Схожі статті по темі: