Сергій Назаров, директор «Елеватор Агро» нещодавно розповів, як мінімізувати помилки при виборі елеватора. Основна думка експерта — всі деталі потрібно обговорювати заздалегідь, ще на етапі вибору майданчика та створення проекту.
Як зазначив експерт, замовник не завжди до кінця розуміє, який елеватор йому потрібен. Для нього визначальним є один критерій: щоб підприємство приносило максимальний прибуток та було функціональним. Сергій Назаров зазначає:
«Коли я консультую інвесторів на етапі проектування, то дізнаюся, який у них земельний банк, які культури вони збираються вирощувати та які бачать перспективи свого бізнесу».
Дуже часто допускаються помилок при проектуванні робочої вежі. За словами експерта, одні проектанти намагаються перестрахуватися і роблять громіздкі конструкції. Інші, навпаки — максимально економлять і не роблять в робочій вежі запасів (коли все обладнання розташоване впритул і його складно змонтувати).
У такому разі, якщо виробники захочуть змінити обладнання, доведеться все перебудовувати.
Експерт також зазначив, що зустрічаються помилки і в компонуванні обладнання.
Наприклад, на лінії приймання встановлюють транспортне обладнання з потужністю 250 т на годину, а посередині лінії ставлять сепаратор, який певну культуру може очищати тільки з продуктивністю 120 або 150 т на годину. Як результат — цю лінію неможливо завантажити на 100% і доводиться працювати упівсили.
Також на думку Сергія Назарова, особливу увагу потрібно приділити системі автоматичного керування технологічним процесом. Це дорога стаття витрат при будівництві, яка в перспективі спрощує роботу оператора, мінімізує вплив людського фактора та запобігає виникненню аварійних ситуацій.
Схожі статті по темі: