У виробництві запасних частин є унікальні технологічні особливості, котрі визначають якість виробу. Де може бути брак? Як розпізнати міцний метал? Разом з експертами компанії “СЕЛМ АГРО” ми розібралися, як обрати довговічні запчастини та на що звертати увагу насамперед.
Фахівці компанії перед придбанням радять ознайомитися з варіантами запчастини різних брендів. Переконайтеся, що немає згинів і тріщин, подивіться на протяжність наплавлення, якщо вона є. Щоб запчастини служили довго, вони мають пройти процедуру загартування металу.
Олександр Лисенко, керівник відділу постачання “СЕЛМ АГРО”, радить:
“Спробуйте попиляти зразок напилком. Фарба зітреться, але зачистити загартований метал не вийде і шершавого шару не буде. Ще один секрет: якісна сталь дасть дзвінкий звук, якщо кинути на неї звичайний камінчик. Порівняйте різні екземпляри і переконаєтеся самі”.
Огляд фізичних характеристик — важлива частина покупки. Якщо робите замовлення телефоном, попросіть надіслати детальну фотографію запчастини. Так отримаєте переваги дистанційної покупки, упевнившись у своєму виборі.
Аграрії мають можливість обрати деталі з 2 сегментів: оригінальні запчастини брендів та аналоги від інших заводів. Але тут є важливий нюанс — для виробу необхідний визначений стандарт металу, тож всі заводи беруть однакову сировину.
Максим Ворона, директор з розвитку “СЕЛМ АГРО”:
“Поняття “оригінал” відносне. Будь-який бренд виробляє деталі до своєї техніки на різних потужностях, бо виготовляти все у себе надзвичайно дорого. Виходить, що на одному заводі можуть виробляти лапи культиватора для оригінального бренду і тут же випускати леміші до плуга на замовлення бренду-аналога. Виробництво таких деталей не є технологічно складним і на більшості європейських заводах однакове”.
Є категорії запчастин, де аналоги низької якості. Зазвичай це ті деталі, які не входять до серійного масового виробництва і ламаються не часто, наприклад, рама плуга. Трапляється, що і сама сировина має дефект, тому заводи не застраховані від браку. Звісно, купуючи оригінальні запчастини, ми розраховуємо на високу якість та надійність, адже кожен відомий бренд дбає про свою репутацію.
Якщо є потреба, підготуйтеся до покупки: знайдіть для взірця зображення запчастини, перевірте каталожний номер. Якщо маєте сумніви — попросіть, щоб продавці вам продемонстрували точність геометричних показників за допомогою штангенциркуля.
Сергій Ворона, комерційний директор “СЕЛМ АГРО”:
“Виробники дають сертифікат якості, проте не завжди вам покажуть його одразу. Його може не бути у вільному доступі, це нормально. Наскільки сертифікат точний, покаже тільки експертиза. Якщо запланували серйозне капіталовкладення і маєте сумніви щодо якості, можете самостійно відправити шматок металу від запчастини на експертизу”.
Якому бренду довіряти більше — особистий вибір кожного. Щоб убезпечити себе, уважно розглядайте запчастини, ставте якомога більше запитань та уточнюйте, чи продавець дає гарантію.
Таїсія Поєдинок, “СЕЛМ АГРО”
Схожі статті по темі: