У 2019 році імпорт сільськогосподарської техніки склав $769,3 млн. У порівнянні з 2018 роком цей показник зменшився на 17%. Водночас основні постачальники сільгосптехніки в Україну за показниками 2019 року не змінилися.
Характерною особливістю 2019 року стала активна закупка техніки для рослинництва. Але навіть попри це придбали її менше, ніж у 2018 — сівалок купили менше на 20%, комбайнів — на 12%. У структурі закупок сільгосптехніки домінантними є такі види машин:
Трактори в основному закуповують у США. Тільки минулого року тут було придбано їх на $103 млн. На другому місці поставок тракторів знаходиться техніка китайського виробництва — її придбали на суму $60 млн. Третьою йде Білорусь із імпортом на суму $45 млн. Завершують список Франція та Великобританія.
Більша частина комбайнів купується у Німеччині та Бельгії, також викликає довіру аграріїв продукція США та Польщі. Більшість сівалок також купують в Німеччині, другими йдуть США, потім — Швеція та Франція. А ось косарки постачає нам Росія, після неї йдуть США, Польща, Угорщина.
Головним експортером плугів є Німеччина, на другому місці Чехія, на третьому — Франція, потім США. Дискові борони також завозить в Україну, в основному, Німеччина. Популярною є техніка із Чехії, Франції.
Вибір іноземної сільськогосподарської техніки очевидний — вона надійніша, продуктивніша та доведена до інноваційного європейського рівня. Не останню роль відіграє і відмінний сервіс, якій надають іноземні компанії. Поки що техніка українського виробництва не може похизуватися виробництвом такого рівня, але кажуть фахівці, у цієї галузі великий потенціал.
Схожі статті по темі: