Усім аграріям відомо, що якість посівного матеріалу є запорукою отримання хорошого та якісного врожаю (як цьогорічного, так і майбутнього).
На жаль, останнім часом на розвиток кукурудзи впливають чимало негативних біотичних та абіотичних чинників. Весною все частіше спостерігаються посухи та пилові бурі. А якщо продуктивних опадів немає й улітку протягом тривалого часу (особливо в період цвітіння рослини), ми можемо спостерігати таке явище як невиповненість зерен кукурудзи.
У природній зоні лісостепу цвітіння кукурудзи зазвичай проходить у другій половині липня. Температура повітря у цей час коливається від +20°C до +37°C, що може викликати загибель пилку, висихання кукурудзяних рилець і як наслідок — нерозвиненість зерен у качані.
Щоб мінімізувати негативний вплив посухи та спеки під час цвітіння кукурудзи, слід правильно визначити строки посіву:
Завдяки цьому ви отримаєте дружні сходи, а цвітіння кукурудзи розпочнеться на тиждень раніше. Таке раннє цвітіння допоможе рослині вдало пройти минути стресові фактори на одній з найбільш важливих стадій розвитку.
Окрім проблем з нестачею вологи та впливу спеки на якість насіння часто впливає розповсюдженість бур’янів у посівах та ураження культури різноманітними хворобами. На ранніх стадіях розвитку кукурудзі складно конкурувати за воду, сонячне світло й поживні речовини з потужними бур’янами.
Тому слід вчасно обробляти посіви сучасними дієвими гербіцидами у поєднанні з плановим обробітком ґрунту. Дієвою профілактикою хвороб буде протруєння насіння фунгіцидними препаратами та чітке дотримання сівозміни.
Схожі статті по темі: