Часниківники візьмуться впорядковувати галузь – і почнуть вони із презентації програми її розвитку. Все відбудеться 22 серпня під час четвертого фестивалю часнику, що проводиться на Хмельниччині. Про новину повідомив Володимир Власенко – голова Асоціації виробників часнику.
Володимир Власенко зазначає, що наразі галузь часниківництва стикнулася з проблемою насіннєвого матеріалу. Активно займатися вирощуванням часнику почали 14 років тому – і наразі сорт Любаша є найбільш розповсюдженим. Однак, тоді ж виробники почали оптимізувати виробництво, продаючи товарний часник у якості насіннєвого. І документів чи дозволів на це вони не мали.
Інша проблема – виробники почали економити на фунгіцидах. У результат культура була вражена хворобами - і такий часник активно продавали. Додало проблем і змішування сортів часнику. Все це призвело до хаосу на ринку.
Сприяла такій ситуації і ціна, яка стрімко злетіла до показника в 120 гривень за кілограм. Тому вирощуванням часнику почали займатися всі, хто мав на це бажання. Але, на жаль, більшість підприємців не мало досвіду і профільних знань. Все це згодом призвело до фінансових втрат, які торкнулися навіть найбільших виробників.
Володимир Власенко говорить, що наразі Асоціація виробників часнику подала звернення до Інституту експертизи сортів для того, щоб дослідити ті сорти, які зараз є на ринку у якості насіннєвого матеріалу. Пізніше планують створення спеціальної комісії, яка буде складатися із власників сортів, які офіційно зареєстровані, а також великих виробників часнику. Увійдуть до неї представники насіннєвої інспекції.
Голова Асоціації підкреслює, що часниківники не вимагають від держави коштів. Вони лише просять про допомогу у питанні захисту ринку від неякісного насіння. Сама ж Асоціація має всі можливості взяти контроль у свої руки та відстежувати торгівлю вітчизняними сортами часнику.
Редакційна команда MIZEZ
Схожі статті по темі: