Нестача 150 тонн зерна у Держрезерві: куди зник урожай?

Зараз мінімум 30 країн світу знаходяться в зоні гуманітарної катастрофи – про це повідомляє ООН. Українські аграрії цього року також не можуть похвалитися гарним урожаєм. Але є ще одне – за результатами аудиту була виявлена недостача у розмірі 150 тисяч тонн зерна.

Нестача 150 тонн зерна у Держрезерві Mizez.com

Можливі причини

Чиновники запевняли, що таку велику кількість зерна «з’їли миші». Але, якщо проаналізувати звіти Рахункової палати щодо Держрезерву, то можна найти цікаві дані. Так, у звіті за 2019 рік вказано, що 1,7 млрд гривень, які виділили на управління матеріальними цінностями, були використані неефективно. Держрезервом були закуплені товари, якість яких не була підтверджена. Як результат – збитки на 318 млн гривень.

Експерт Леонід Козаченко говорить, що можливість махінацій із закупівлею дуже проста. Наприклад, пшениця 2 класу має більшу вартість у порівнянні зі пшеницею 4 класу. І якщо одну замінити на іншу, то різницю вартості можна отримати у незаконний спосіб. У Державному резерві постійно знаходять прострочені продукти. У 2019 році таких назбиралося на суму 60 млн гривень. А ось з’їсти 150 тисяч тонн зерна могла тільки дуже велика кількість гризунів – повинну бути нашестя із усього Євросоюзу.

Питанням пошуку «гризунів» уже зацікавилися правоохоронці. Було розпочато кримінальне провадження. Національна поліція хоче поіменно відшукати цих «гризунів», які причетні до афери. Окрім цього, планують змінити схему, за якою здійснюється забезпечення продовольчої безпеки. Так, за допомогою форвардних закупівель держава буде створювати запас продовольства на комерційних підприємствах. І дані про такі запаси будуть прозорими.

Щоб отримувати новини вчасно, підпишись на наш телеграм-канал

Редакційна команда MIZEZ.

Олександр Власюк

Схожі статті по темі: