Бджолярство — це благородне та прибуткове заняття, яке під силу не кожному. Але якщо ви маєте бажання та необхідні знання для того, щоб пов’язати своє життя із у бджолярською галуззю, ми вас підтримаємо та розповімо, з чого почати.
Існують два основних типи вуликів:
Бджоляру-початківцю простіше впоратися з однокорпусним. Якщо пасіка для вас просто хобі, а не основне джерело заробітку, і ви не плануєте вивозити бджіл на поля, цей варіант підходить вам якомога більше. Багатокорпусні вулики потрібні тим, хто планує виробляти мед у великих обсягах.
Визначившись із типом вулика, ви повинні придбати необхідний інвентар. До його переліку входить захисний костюм, димар, рамки для бджіл, медогонка тощо.
Бджолині сім’ї можна купити кількома способами:
Перший спосіб простий, але найдорожчий. Перед транспортуванням вулики обов’язково скріплюються один з одним, і їх відвозять на нове місце. Після переїзду бджоли одразу готові до збору меду (вони навіть зміни ніякої не помітять 😊).
Також можна придбати пакет бджіл, що містить бджоломатку та приблизно 1,2 кг бджіл — частину великої сім’ї.
Пакети є рамкові та безрамкові:
Придбавши бджіл і необхідне обладнання, пасіку треба зареєструвати. Так, чимало українських пасічників зараз працюють узагалі без реєстрації. Однак наявність відповідних нормативних документів дасть можливість бджоляру захистити себе, наприклад, у разі отруєння бджіл.
Редакційна команда MIZEZ
Схожі статті по темі: