Назви «пробіотики» та «пребіотики» зустрічаються нам майже щодня на упаковках кисломолочних продуктів, в рекламних роликах, у рекомендаціях з інтернет-статей. Багато хто плутає ці дві назви, вважаючи, що це одне і те ж. Однак, всього одна літера у назві означає набагато більше, ніж можна подумати. У чому ж різниця між пробіотиками та пребіотиками?
Що таке пробіотики?
Пробіотики являють собою живі мікроорганізми, які нормалізують стан мікрофлори нашого шлунково-кишкового тракту. Вони грають роль імунної системи в кишечнику, не дозволяючи патогенним мікроорганізмам розвиватися та рости. Окрім цього, пробіотики виконують наступні функції:
Регулярне споживання продуктів з пробіотиками допомагає зміцнити захисні сили організму та протистояти захворюванням. Бактерії-пробіотики це:
Кожен рід таких бактерій має багато штамів – це важливо знати, адже кожен штам несе окрему користь для організму. Пробітичними продуктами є кисломолочні продукти – напої, йогурти, деякі сири. Також випускаються пробіотики й у вигляді аптечних препаратів.
Обираючи пробіотики, віддайте перевагу тому виробнику, який вже не перший рік працює на ринку. Якщо він пропонує свою продукцію вже тривалий час, йому варто довіряти – така компанія буде пропонувати якісний продукт, не буде ризикувати репутацією. Рекомендуємо також з’ясувати, які саме штами корисних бактерій входять до продукту, щоб зрозуміти, наскільки він вам підходить.
Пребіотики та їх дія
Пребіотики є харчовими добавками, які вибірково стимулюють ріст та активність мікрофлори кишечника. Такі добавки діють саме у товстому кишечнику. Вони активують ріст корисних мікроорганізмів, від яких залежить захист нашого організму від шкідливих речовин. Найбільш вдалою є комбінація пребіотиків з пробіотиками, але можна споживати їх і окремо.
Пребіотики стимулюють імунну систему, сприяють активності корисних бактерій, які вже є в кишечнику. Вживання пребіотиків є профілактикою закрепів і запалень кишківника, вони зменшують утворення газів. Також позитивно вони впливають і на синтез вітамінів К та В, приймають участь у засвоєнні магнію та кальцію.
Пребіотиками є:
І це не повний список корисних для організму речовин. Вони містяться у таких продуктах:
Також випускаються пребіотики й у вигляді БАДів та аптечних препаратів. Достатня кількість пребіотиків у раціоні зміцнює імунітет, допомагає виводити із організму шкідливі речовини, підтримує необхідну кількість корисних бактерій у кишечнику.
Як приймати пробіотики та пребіотики?
Якщо ви хочете приймати пробіотики та пребіотики із профілактичною метою, то вони повинні бути природного походження – знаходитись у продуктах харчування. Якщо ж мета є лікувальною, то допоможуть препарати, придбані за рекомендацією лікаря. Просто так вживати БАДи не потрібно – наш організм у нормі отримує все йому необхідне з повсякденної їжі.
Редакційна команда MIZEZ.
Схожі статті по темі: