Уникаємо помилок під час посіву буряка

Сіяти буряк можна як у відкритий ґрунт, так і в теплиці — обидва способи мають право на існування і дають гарний урожай. Однак, посів буряка вимагає знання низки правил, яких необхідно дотримуватися. Це, звичайно, допоможе отримати чудовий врожай.

буряк

Як правильно підготувати ґрунт до посіву?

Вирощують насіння чи розсаду на ґрунті, який готують ще з осені. Для цього беруть піщану землю, в яку вносять перепрілий компост або перегній у такому співвідношенні: 10 літрів на квадратний метр, 1 столова ложка суперфосфату і сульфату калію.

У разі вирощування культури на ґрунтах глинистого типу, на кожен м² треба додатково внести 5 кг піску та 10 кг торфу. Для зниження кислотності ґрунту вносять 200-400 грам доломітового борошна або вапна (на м²).

Якщо підготувати грядки під час осінніх робіт не вдалося, можна подбати про це навесні. Під перекопування у ґрунт треба додати:

  1. Дворічний компост (3,5 кг).
  2. Торф (5 кг).
  3. Золу (2 склянки).

Для буряків не підходить свіжий гній — він негативно впливає на самі плоди, накопичуючи нітрати. Після вищезазначених робіт ґрунт перекопують на 15-20 см завглибшки, вирівнюють грядку і роблять борозенки (3-4 см завглибшки, відстань 30 см одна від одної).

Як правильно підготувати насіння?

Перед висадкою в ґрунт насіння замочують на 48 годин у теплій воді, температура повинна бути приблизно 30 °C. Воду змінюють 2 рази на день. Для полегшення процедури насіння слід покласти на марлю (потім буде легше виймати його з води). Завдяки цій простій пораді буряк буде раніше сходити ніж насіння, яке було посаджене сухим.

Підготовка розсади

Якщо плануєте висаджувати буряк на розсаду, то посів насіння бажано розпочати вже у квітні (на момент висаджування розсади у травні, ґрунт вже встигне прогрітися). Для посадки беруть готовий ґрунт за магазину або садову землю. Також знадобиться пісок, торф, компост або перегній. На кожній 5 літрів суміші ґрунту додають половину склянки золи.

Насіння буряка розкладають на пропарений у пароварці ґрунт, зверху насипають ще шар ґрунту (1 см), після чого накривають поліетиленом та ставлять у світле місце (18-20 °C). Коли насіння сходить, температуру знижують до 14-16 °C. Після появи 2-3 листочків можна висаджувати рослини у відкритий ґрунт.

Посів у відкритий ґрунт

Висаджувати насіння в ґрунт можна лише тоді, коли він прогріється до 10 °C  (середина травняпочаток червня). На грядці потрібно зробити борозни на відстані приблизно 8 см одна від одної. Якщо з’являться заморозки, грядку треба вкривати нетканим матеріалом.

Редакційна команда MIZEZ

Схожі статті по темі: