Деякі господарі не мають можливості зараз вирощувати городину, тому підбирають швидкозростаючі культури для посадки після карантину.
Редиска — овоч, ранні врожаї якого одними з перших з’являються у наших домівках навесні. Ці соковиті коренеплоди добре відомі всім. Бадилля в редиски також їстівне: його можна використовувати для приготування салатів та зеленого борщу.
Як сіяти: у відкритий ґрунт редиску можна сіяти з другої половини квітня, однак необхідно накривати, доки не мине загроза заморозків. Сходи обов’язково провітрюють. До того, як сіяти насіння в ґрунт, його потрібно прорости в теплому вологому місці (наприклад, у змоченій тканині чи серветці). Потім насіння закладають у вологу землю. Заглиблюють на 2–2,5 см, дотримуючись відстані 5 см.
Урожай можна збирати через 21 день після появи сходів.
Шпинат відомий тим, що містить велику кількість корисних речовин. Це «зручна» для вирощування культура, яка добре переносить низькі температури. Шпинат можна сіяти у відкритий ґрунт уже в квітні. Насіння цієї рослини здатне проростати при 4°C. Оптимальною температурою для росту після появи сходів є 15°C, а дорослі рослини переносять навіть різке зниження температури до 6°C.
Як сіяти: шпинат підходить для вирощування безрозсадним способом. Сіяти цю культуру можна з квітня по серпень. Насіння спочатку замочують на 1–2 доби, а безпосередньо перед внесенням у ґрунт трохи підсушують. Оптимальна глибина — 2–3 см, відстань між рослинами — 10 см, між рядами — 30 см.
Урожай шпинату збирають у фазі 5–6 листків. Якщо перетримати, листя стає грубим і несмачним.
Паростки гороху дуже корисні та смачні, тому необов’язково чекати на формування зав’язей та дозрівання плодів.
Як сіяти: горох — доволі холодостійка культура. Його можна сіяти у відкритий ґрунт від третьої декади квітня, якщо сніг повністю зійшов та земля встигла трохи підсохнути. Перед посівом у ґрунт насіння гороху залишають у теплому вологу місці (наприклад, у змоченій марлі). Сіють горох на глибину 3–5 см, норма висіву — 80–130 насінин на 1 м²
Паростки можна використовувати в їжу через 20 днів після появи сходів.
Це японська капуста. Поки що вона не дуже поширена серед українських фермерів, однак ця культура є багатою на вітаміни та доволі красивою.
Як сіяти: найпростіше — висівати у відкритий ґрунт наприкінці квітня чи на початку травня (залежить від кліматичних умов). Вносять насіння на глибину 1 см із дистанцією 10–15 см між рослинами в одному ряду та 30–35 см між рядами.
Ця швидкозростаюча культура є різновидом китайської листової капусти. Листя татсою можна вживати як свіжим у салатах, так і для приготування різноманітних рагу.
Як сіяти: технологія така ж, як і для мізуни. Татсой — доволі холодостійка культура, яку можна вносити в ґрунт за 2–3 тижні до остаточного зникнення загрози весняних заморозків. Молоде листя татсою можна збирати вже через 3 тижні після появи сходів.
Редакційна команда MIZEZ
Схожі статті по темі: