Чернігівщина вважається одним із найбільш «картопляних» регіонів країни. Тому не дивно, що саме тут було вирощено безвірусну картоплю у гідропонній теплиці.
Як і будь-яка культура, картопля теж періодично потребує оновлення. Але зараз у багатьох приватних господарствах продовжують висаджувати так звану “дідівську” картоплю, яка вже за роки існування встигла набратися різних хвороб. Як результат — низька врожайність та якість.
У НВО “Чернігівеліткартопля” підійшли до вирішення цієї проблеми серйозно: виростили рослини в пробірках, а потім висадили їх в гідропонну теплицю (єдину в Україні). Через 5 років очікують отримати бульбу різних сортів, яка буде абсолютно чистою — без вірусів та хвороб.
Ігор Шкурко, генеральний директор підприємства, говорить: «Традиційна технологія дозволяє отримати один врожай, а наша — одразу декілька. Традиційна дає 5-6 бульб з одного ростка, а ми отримуємо до 25. Також на різних етапах росту ми використовуємо спеціальні поживні розчини, які виготовляємо самі».
Підприємство вирощує декілька сортів, серед яких:
Найбільш популярним у регіоні є “Сувенір чернігівський”, адже він найкраще підходить для місцевих кліматичних умов.
Також Ігор Шкурко говорить про те, що цього року багатьом господарствам довелося садити картоплю раніше ніж зазвичай, щоб застати вологу в ґрунті. Але зазначає, що така рання висадка бульби була помилковою, адже земля недостатньо прогрілася. Висаджувати слід на глибину 5-6 см при +10°C.
Саме ж підприємство поки що не поспішає висаджувати картоплю. Пов’язано це з тим, що глибоке розпушування ґрунту кілька років поспіль дає можливість отримати необхідну кількість вологи. Ігор Шкурко дає оптимістичний прогноз щодо врожаю картоплі як для власного підприємства, так і для приватних господарств.
Редакційна команда MIZEZ
Схожі статті по темі: