Поради, які допоможуть отримати врожай картоплі вже в червні

Більшість аграріїв знайомі з ранніми сортами картоплі, які дозволяють отримати врожай вже на початку літа. Але, на жаль, погодні умови у середній смузі не завжди дозволяють посадити картоплю раніше 3 декади квітня. Тим паче, що висаджувати її у непрогріту землю не можна. Однак є декілька способів, які допоможуть отримати врожай картоплі вже у червні.

Поради, які допоможуть отримати врожай картоплі вже в червні | MIZEZ

Оберіть правильний сорт 

Щоб отримати урожай якомога раніше, потрібно, перш за все, придбати ультраранні сорти, які достигають за 40-50 днів. Серед них:

  • Коломбо
  • Ред Скарлетт
  • Лілея
  • Рів’єра
  • Імпала

Від обраного сорту залежить не тільки швидкість отримання врожаю, а й смак бульби. Визначте тип ґрунту на ділянці та підберіть сорти, які краще будуть рости саме на ньому.

Підготуйте матеріал для посадки

Готувати картоплю до посадки слід не навесні, а вже восени. У цей період треба перебрати її, видалити пошкоджені та хворі бульби. Далі картоплю ставлять туди, де на неї буде падати розсіяне світло. Вона почне зеленіти, відбуватиметься процес утворення соланіну. Це дозволить бульбі краще зберігатися протягом зими.

Якщо ви не встигли підготувати картоплю восени — зробіть це навесні, але максимум за місяць до моменту, коли плануєте її посадку. Відсортуйте бульби, залиште у теплому та освітленому місці. Температура вдень тут повинна бути 14-18°, а вночі — від 6 до 12°. Вологість не повинна перевищувати 90%. 

Картоплю поміщають у невисокі ящики в один шар, можна розкласти її на стелажі. Головне, щоб місце добре освітлювалося. Обов’язково помістіть бульби так, щоб бруньки були направлені вгору (верхня частина картоплі там, де більше вічок). Висаджувати картоплю треба після того, як паростки досягнуть 1-2 см.

Правильна посадка

Картоплю треба садити на добре освітленій ділянці з родючою землею. Не нехтуйте правилами сівозміни та не висаджуйте картоплю із року в рік на одному й тому ж місці. Краще чергувати її з бобовими, зерновими, озимими, капустою, гарбузами, ріпаком.

Висаджуйте картоплю в ґрунт тоді, коли середньодобова температура повітря буде стабільною — 8-9°. Щоб раніше отримати урожай, саджайте культуру в гребені, адже так земля швидше прогрівається та добре продувається.

Якщо ви збираєтеся обробляти грядки вручну, ряди варто робити на відстані 60 см один від одного. Якщо обробка буде механічною, потрібно зробити високі гребені. Якщо земля дуже суха, полийте борозни водою. Розкладають картоплю паростками вгору на відстані приблизно півметра.

У якості добрива можна використати деревну золу і калійно-фосфорну суміш. Після внесення добрива ряди закривають. Якщо прогнозують заморозки, грядки з картоплею можна накрити спанбондом. Але, якщо картопля вже проросла, то роблять це за допомогою каркасу із дуг. Обробляти картоплю від шкідників треба періодично, але не тоді, коли ви вже плануєте збір урожаю.

Пам’ятайте про те, що ранні сорти картоплі гірші у зберіганні. Тому посадити треба як ранню бульбу, так і пізню, щоб вона була у запасі протягом року.

Редакційна команда MIZEZ

Лінник Лариса

Схожі статті по темі:

asdf