Молоду картоплю полюбляють, напевне всі: цей коренеплід смачний і містить чимало вітамінів, зокрема вітамін С. Ми розкажемо вам, як отримати смачний врожай молодої картопельки раніше, ніж в інших.
Щоби сходи з’явилися раніше на два тижні, ніж зазвичай, висаджуйте картоплю з проростками та невеликими корінцями. Завдяки пропрощуванню ви зможете побачити й видалити уражені хворобами або шкідниками бульби. Досвідчені картоплярі кажуть, що у такий спосіб можна отримати високий урожай.
Починати підготовку картоплі до пророщування слід приблизно за місяць до посадки у ґрунт. Рекомендуємо пророщувати картоплю у ящиках з тирсою в затемненому місці. У ящик з високими стінками насипаємо шар тирси товщиною приблизно 4–5 см, викладаємо на неї бульбу впритул і зверху знову засипаємо шаром вологої тирси. Картоплю можна викладати у декілька шарів. Слідкуйте, щоб у приміщенні, де знаходяться ящики з картоплею, температура трималася на рівні від +14 до +18°С.
Через 3–4 тижні можна вже розпочинати посадку. Якщо ви мешкаєте у південному регіоні, висаджуйте бульби у відкритий ґрунт, як тільки дозволить погода. У всіх інших регіонах — тоді, коли температура ґрунту складатиме від +6 до +8°С.
Картопля з розсади може дати хороший урожай вже в червні. До того ж, їй просто не встигає завдати шкоди фітофтора.
Техніка вирощування розсади схожа на пророщування бульб, тільки замість тирси використовується земля або торф. Бульби викладають в один шар.
Коли проростки досягають 10-15 см, їх дуже обережно викопують і висаджують у відкритий ґрунт. Перед посадкою переконайтеся, що найближчим часом не прогнозується заморозків: вони можуть істотно зашкодити проросткам картоплі.
Тепер ви знаєте, що виростити ранню молоду картоплю зовсім нескладно!
Редакційна команда MIZEZ
Схожі статті по темі: