Фермер з Прикарпаття акліматизував європейських овець і вивів власну породу. Василь Стефурак живе в селі Молодятин і є головою Асоціації вівчарів, має безліч досягнень у сфері вівчарства. Порода овець, виведена ним, виведена такою, яка добре пристосована до кліматичних особливостей Карпат. А, отже, принесе багато користі фермеру.
Плани, проблеми та перспективи
Василь Стефурак вже досягнув успіху в селекціонуванні овець, має безліч планів та амбітних цілей. Не дарма наразі він є єдиним, хто робить на території України хамон із баранини.
Вівчарством він займався із самого дитинства. Був у Василя й досвід співпраці із західними корпораціями та відомими брендами. Саме звідси він отримав знання щодо продажів, отримав безліч бізнесових ідей. Після роботи у Європі Василь відкрив власне кафе. І саме в цей період стикнувся із проблемою якісного м’яса.
Пан Василь говорить, що в Україні станом на 2010-2012 роки – саме тоді почало працювати його кафе – були проблеми із м’ясом. Якісна баранина постачалася аж із Нової Зеландії, в результаті чого її вартість складала 1 тис гривень за кілограм. При цьому, українська вівця коштувала до 400 гривень.
В результаті фермери вирішив акліматизувати європейських овець, адже вони не пристосовані до нашого клімату.
Результати селекції
Процес акліматизації європейських овець та виведення породи, яка б нормально почувала себе в Карпатах, зайняв 5 років. Наразі у фермера є експериментальна отара овець. Декілька років тому було продано одного барана до Туреччини, після чого Василь отримав пропозицію вивести таких же овець для турків. Але він залишився в Україні щоб продовжувати свою справу.
Одна вівця з експериментальної отари наразі дає 1-2 літри молока. І це при тому, що звичайні вівці – максимум 600 грам. Звичайний баран важить максимум 40 кг, а барани Василя – по 100-150 кг. При цьому, затрати на вирощування та утримання тварин – однакові.
Редакційна команда MIZEZ.
Схожі статті по темі: