В Україні (залежно від погодно-кліматичних особливостей регіону) загальна тривалість пасовищного утримання великої рогатої худоби знаходиться у межах від 160 до 215 днів.
Пізня весна та літо є сприятливими періодами для оздоровлення худоби, підвищення імунітету та стійкості до різноманітних захворювань, профілактики авітамінозу та поліпшення репродуктивної функції у корів. До того ж, велика кількість зелених кормів у раціоні сприяють збільшенню лактації та як наслідок — підвищенню надоїв. За таких умов утримання тварин собівартість молока дещо знижується, а в господарів з’являється можливість провести необхідний ремонт корівників, очистити їх і продезінфікувати.
Протягом літа утримання корів може бути прив’язним (у стійлах) або безприв'язним.
Якщо господарство не має у розпорядженні хороших пасовищ, корів слід забезпечувати зеленими кормами, скошеними на полях сівозміни. Такі корми косять кормозбиральними машинами та дають коровам. На жаль, при утриманні корів стійловим способом, нагодувати їх свіжою зеленою масою не завжди вдається.
Переваг використання у раціоні свіжих зелених кормів чимало: від користі для організмів тварин до зниження собівартості продукції. Тому у сезон варто користуватися всіма цими перевагами.
Редакційна команда MIZEZ
Схожі статті по темі: