Замість того щоб боротися з посухою депутати лобіюють збільшення держпідтримки для виробників картоплі

Народний депутат партії «Слуга народу», Олег Тарасов, розповів про те, що депутати відмовляються допомагати фермерам, які втратили частину свого врожаю в результаті погодних умов. Разом з цим вони лобіюють збільшення держпідтримки для вирішення питань, пов'язаних з поставками картоплі.

Олег Тарасов поділився інформацією про те, що він і його колеги активно працюють над підготовкою державного бюджету на новий 2021 рік. Аграрний комітет ВР запропонував уряду додатково виділити кошти в розмірі 160 млн. грн. для розвитку галузі виробництва картоплі. Все це відбувається в той час, коли фермери зазнали серйозних збитків в результаті поганих погодних умов. Адже в 2020 році через посуху було втрачено близько 400 тис. га озимих культур. Однак такі проблеми відбулися не тільки через сильну посуху, Олег Тарасов також зазначив й інші причини ‒ сильні зливи.

картопля україна мізез

При цьому народний депутат вже неодноразово піднімав питання, що стосується грошової компенсації для постраждалих фермерів, під час звернення до аграрного комітету і міністра економіки України. Але ніяких результатів досі немає.

Хоча в бюджеті нашої країни було передбачено 4 млрд. грн. на всілякі програми, спрямовані на підтримку сільського господарства.

При цьому Олег Тарасов зазначив, що головний передовик боротьби за український урожай картоплі ‒ це підкомітет, який спеціалізується на вирішенні питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі. Саме цей підкомітет став першим, хто запропонував виділити 100 з 160 млн. грн. на організацію картоплесховищ. Однак народний депутат досі не розуміє, про які аграрні технології йде мова, якщо потрібні такі захмарні суми грошей.

Порядку 90% від усього врожаю картоплі припадає на сільські домогосподарства. Рентабельність вирощування даного врожаю варіюється від 40 до 60%. Саме тому картопля вважається високомаржинальним бізнесом.

За рахунок налагодження робочого механізму агрострахування народний депутат просить виділити грошову компенсацію аграріям, урожай яких постраждав від посухи. Для прикладу, один з фермерів Одеської області покінчив життя самогубством через те, що втратив весь свій урожай через погані погодні умови. Це ще один доказ того, що українські аграрії мають гостру потребу у фінансуванні та потребують державної підтримки.

Щоб отримувати новини вчасно, підпишись на наш телеграм-канал

Редакційна команда MIZEZ.

Марія Семенчук

Схожі статті по темі: