Ціни на молоко різко підскочили

Ціни на молоко різко підскочили Mizez.com

Закупівельні ціни на молоко за два тижні в середньому зросли на 30-40 копійок для різних категорій, що є найзначнішим стрибком в цьому році.

«Навіть такий впевнене зростання цін не зміг« перебити »підвищення собівартості виробництва молока - внутрішні ціни зернових і олійних збільшувалися більш динамічно», - стверджують експерти.

Також наголошується, що незважаючи на низьку рентабельність виробництва, динаміка зміни поголів'я і продуктивності поки зберігається: кількість корів в сільгосппідприємствах на 4,3% нижче минулого року, продуктивність на 8,5% вище.

Зміна собівартості і низькі запаси кормів швидше за все призведуть до погіршення ситуації в першому півріччі 2021 року. При цьому є ймовірність, що сільгоспвиробники зможуть підтримати тваринництво за допомогою засобів, виручених від продажу продуктів рослинництва, прогнозують спеціалсти.

«Цифри виробництва молока поки також підтверджують нормальну ситуацію випуску сировини в останні місяці - результати в жовтні в сільгосппідприємствах перевищили показники як сентября (+ 0,9%), так і жовтні 2019 роки (+ 4,7%). В цілому за десять місяців виробництво молока в сільгосппідприємствах стабільно, + 0,3%. У Населенческій категорії виробництво стабільно знижується, на 5,8% до минулого року, через що загальний показник по Україні становить -4,1% », - кажуть в« Інфагро ».

Середній рівень закупівельних цін молока в другій половині місяця стрімко збільшувався. За рахунок зростання верхньої межі діапазон продовжує розширюватися і тепер становить 10,50-12,00 грн / кг. Молоко господарств населення також швидко дорожчало в листопаді, товар оцінюється в середньому 7 грн / кг без ПДВ.

 

Редакційна команда MIZEZ

джерело Agroportal

Марія Семенчук

Схожі статті по темі: