«Молоковмісні» продукти планують позначати як «імітаційні» | MIZEZ

Заступник директора Департаменту аграрної політики та сільського господарства Мінекономіки Олена Альшанова поділилася інформацією, що в Україні запропонували створити окремий закон, що буде регулювати поняття молока, молочних та «імітаційних» продуктів.

молочна продукція

Суть пропозиції Олена Альшанова пояснила так: продукти, що виготовляються на основі рослинних жирів, повинні називатися не «молоковмісними» (як це відбувається зараз), а «імітаційними». Термін «молоковмісний» вводить споживачів в оману, адже таким чином вони отримують недостовірну інформацію щодо продукції.

Хто «за»?

Створити закон, який введе поняття «імітаційного» продукту, запропонувала низка асоціацій виробників молока. Також ідею врегулювання понять для правильної ідентифікації продукції підтримали деякі підприємства.

Наприклад, Володимир Мартинчук (директор департаменту з питань зовнішньоекономічної діяльності та сертифікації «Лакталіс-Україна») на ХІІІ міжнародному молочному конгресі, що проходив у березні, поділився такою думкою:

«Підтримую чітке розмежування молочних та «імітаційних» продуктів, адже представляю компанію, що виготовляє тільки молочну продукцію».

Він також наголосив на тому, що продукція зі вмістом немолочних жирів має право на існування, однак вона повинна бути якісною та безпечною.

Нагадуємо, що в Україні протягом останніх кількох років значно скоротилося поголів’я великої рогатої худоби. Така ситуація спостерігається і в невеликих господарствах населення, і на промислових підприємствах. Одна з головних причин — неправильна та непродумана система дотацій для виробників. Також фахівці говорять про негативний вплив низького експортного потенціалу підприємств та низької купівельної спроможності населення.

Наразі всі виробники молока просять в уряду оперативних дій. Через карантинні заходи реалізувати продукцію не вдається, тому невідомо, як уся галузь зможе це пережити.

Редакційна команда MIZEZ

Схожі статті по темі:

asdf