За останніми даними у першому кварталі поточного року експорт української агропродукції збільшився на 6%. Наразі він становить 5,7 млрд, що на 6% більше, ніж минулого року у цей же період.
Аналітики кажуть, що зростання експорту стало можливим завдяки збільшенню постачань наступних категорій продуктів:
Найбільше було експортовано соняшникової олії, ячменю, кукурудзи. Водночас деякі позиції скоротилися — наприклад, поставки ріпаку, сої і пшениці стали меншими, ніж торік. Скоротився також і експорт тваринної продукції (на 15%). Україна менше експортує м’яса птиці, яєць. Подібна ситуація виникла тому, що на державному рівні діє заборона на експорт певних категорій продукції. Зокрема, м'ясо птиці не йде на експорт через спалах пташиного грипу.
Варто зазначити, що імпорт іноземних товарів збільшився на 18%. Найбільше в Україну завезли картоплі, сиру, цитрусових.
Аналітик УКАБ Андрій Мартиненко розповів, як вплине пандемія коронавірусу на міжнародний ринок та Україну зокрема:
«Заборона експорту певних вітчизняних товарів призведе до того, що країна буде отримувати менше валютних надходжень. Обмеження на експорт гречки та пшениці пов’язані з тим, що на них суттєво зріс попит населення через панічні настрої»
Так, ситуація зміниться лише тоді, коли економіка стабілізується і паніка серед населення поступово зникне.
Експерт також зазначає, що зараз на світовому ринку спостерігається зниження цін на певні зернові культури. Так, ячмінь втратив в ціні 3%. А пшениця навпаки — зросла на 3%. Додала у вартості й кукурудза. Значно подешевшала олія, яка зараз коштує на 14% менше, ніж торік.
Редакційна команда MIZEZ
Схожі статті по темі: